مختصری درباره بیمه ایران

بیمه ایران در تاریخ 15 آبان سال 1314 بعنوان نخستین بیمه ایرانی پا به عرصه فعالیت گذاشت و به این ترتیب اولین بیمه ملی در کشور تأسیس شد و بلافاصله در شهرهای مشهد – شیراز – اصفهان – همدان – اهواز و بوشهر نمایندگیهای خود را تأسیس نمود و در اولین سال 62 % بازار بیمه کشور را در اختیار گرفت و تا سال 1367 بعنوان تنها بیمه دولتی فعالیت می کرد .
هم اکنون بیمه ایران با بیش از 200 شعبه و 4000 نمایندگی در داخل کشور و 12 شعبه و نمایندگی در خارج از کشور با دارا بودن 53 % سهم بیمه کشور بزرگترین شرکت بیمه در ایران  می باشد ضمن آنکه مالک یک شعبه مستقل بیمه ای در لندن است و میهمانسرای زیبای عباسی اصفهان نیز متعلق به این شرکت می باشد . بیمه ایران هم اکنون در تمامی 6 رشته بیمه ای شامل : اتومبیل ، اشخاص ، آتش سوزی ، باربری ، مسئولیت و مهندسی فعالیت می نماید .

چشم انداز این شرکت عبارتست از برترین و حرفه ای ترین عرضه کننده بیمه های بازرگانی و مأموریت آن ، بهبود مستمر ظرفیت و توان حرفه ای برای پاسخگوئی موثر به نیازهای بیمه ای جامعه و مشتریان از طریق ایجاد مشارکتی پایا با کارکنان و نمایندگان و بیمه گذاران اتکائی و تعامل سازنده با نقش آفرینان صنعت بیمه و ارتباط اتکائی با شرکتهای بیمه جهانی است .

مرامنامه شرکت سهامی بیمه ایران ، نماد و نمودی از راهبردها و آرمانهای قدیمی ترین و فعالترین شرکت بیمه ای کشور است که در هفده بند تدوین و تنظیم شده و اگر چه تحقق تمامی آنها ممکن است در کوتاه مدت افعال پذیر نباشد اما امید می رود با تلاش همکاران ، در آینده روشن فردا به تمامی تحقق یابد .
بیمه ایران در سال 84 با سرمایه ای بالغ بر دو هزار میلیارد ریال همراه با یکصد و شانزده میلیارد ریال اندوخته قانونی و بیش از پنجاه و سه میلیارد ریال اندوخته سرمایه ای و بیش از شش هزار میلیارد ریال ذخیره فنی و سایر موارد جمعاً بیش از ده هزار میلیارد ریال منابع سرمایه ای دارد و همه ساله یکی از 10 شرکت برتر کشور از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شناخته شده است . ( مقام این شرکت در سال 84 عنوان دوازدهم می باشد . )

روابط عمومی بیمه ایران

توضیح : برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به منوی درباره ما مراجعه نمائید .

گواهینامه ها و ایزوهای بیمه ایران