درباره بیمه ایران

درباره بیمه ایران


تاسیس :

پانزدهم آبان ماه تاریخی است به یادماندنی درصنعت بیمه کشور . در سال 1314 ، در چنین روزی ، شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی ودولتی تأسیس شد و به عنوان بنیانگذار صنعت بیمه درکشور آغاز به کارکرد . آغاز فعالیت بیمه ایران (14 آبان 1314) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه تلقی کرد. بیمه ایران از آذرماه 1314 صدور بیمه نامه در رشته های مختلف را آغاز نمودو ظرف یک سال درشهرهای مشهد، شیراز ، اصفهان ، همدان ، اهواز و بوشهر نمایندگی تأسیس کرد.همزمان تعدادی از دانشجویان رشته های اقتصادی و تجارت برای آموختن فنون بیمه به خارج از کشور اعزام شدند .

شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیتش ،62% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم موسسات خارجی را از 100% به 38% کاهش دهد . بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود 90% به 44% تقلیل داد و با کاهش نرخ حق بیمه در برخی از رشته ها به حدود50% ، درگسترش وتوسعه بیمه نقش موثری را ایفاءکرد بطوریکه امروز نه تنها درسراسر کشور ، بلکه درکشورهای اروپایی و آسیایی ، بویژه در خاورمیانه نامی پرآوازه و آشناست.بیمه ایران


موضوع فعالیت:

بیمه ایران در کلیه رشته های بیمه زندگی و غیرزندگی فعالیت می کند و با عرضه بیمه های تجاری و خانواده شامل بیمه های اتومبیل ،اشخاص (عمر حادثه درمان )،آتش سوزی ، باربری،مهندسی و مسئولیت بیش از 50% سهم بیمه های بازرگانی کشور را دراختیاردارد.دربخش حمایت های ملی نیز اکثریت پروژه های بزرگ ملی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی ، هواپیمایی ، سدسازی، نیروگاهها و صنایع تحت پوشش بیمه ایران است که در مواقع لزوم خطرات بیمه شده خود را نزد بازارهای بین المللی بیمه اتکائی می کند .
بیمه ایران با توجه به ظرفیت بالای ریسک پذیری خود ، علاوه بر انجام بیمه های مستقیم ، نسبت به پذیرش ریسک به صورت بیمه اتکایی قبولی از شرکت های بیمه داخلی و خارجی اقدام می کند .

 

نیروی انسانی :

مجموع نیروهای ماهر و متخصص بیمه ایران بالغ بر 2035 نفر می گردد . علاوه بر این ، با توجه به گسترش بازار بیمه ، بیمه ایران در 10 سال گذشته بخشی از نیروی انسانی خود را از طریق شرکت تخصصی خدماتی کارگستران راهبر (امین سابق) تأمین کرده است.

سرمایه بیمه ایران:

اگر چه در بدو تأسیس ، بیمه ایران با سرمایه ای معادل 20 میلیون ریال آغاز به کار کرد ، اما با افزایش سرمایه اش در مراحل مختلف فعالیت ، هم اکنون دارای سرمایه ای بالغ بر2 هزار میلیارد ریال است که تمامی آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است .در حال حاضر، بیمه ایران با گسترش روزافزون فعالیت سرمایه گذاری خوددرچارچوب مقررات در بیش از 115 شرکت سرمایه پذیر بورسی و 29 شرکت خارج از بورس و ارائه نرخ مناسب بیمه توانسته است طی سالیان اخیر خود را به عنوان یکی از 10 شرکت برتر معرفی کند

 

سرمایه گذاری ها:

ذخایر فنی و سرمایه و اندوخته های شرکت بر اساس آئین نامه سرمایه گذاری ها ، مصوب شورایعالی بیمه در زمینه های مختلف از جمله سپرده های بانکی ، اوراق مشارکت ، سهام و مستندات سرمایه گذاری می شود .
هتل عباسی اصفهان و شرکت بیمه ایران انگلستان از جمله سرمایه گذاری های بیمه ایران است .
هتل ( مهمانسرای ) عباسی
این مجموعه ارزشمند که از ویژگی های یک هتل مدرن و یک موزه با آثار هنری و تاریخی و از شهرت جهانی برخوردار است ، در سال 1337 در اصفهان در محل یکی از زیباترین کاروانسراهای دوره صفوی احداث شده که تماما" متعلق به بیمه ایران است .


شرکت بیمه ایران انگلیس:

بیمه ایران انگلیس با سرمایه 000ر600ر48 پوند که 99 درصد آن متعلق به بیمه ایران است از سال 1975میلادی در بازار بیمه اروپا فعالیت می کند.

 

شماره شناسه ملی بیمه ایران:

شناسه ملی شرکت سهامی بیمه ایران 10103858742 می باشد