برنامه راهبردی بیمه مرکزی ایران تدوین شد

برنامه راهبردی بیمه مرکزی ایران تدوین شد      
        
                
رئیس کل بیمه مرکزی ایران از تدوین برنامه راهبردی (استراتژیک ) در این شرکت ، خبر داد.
" جواد فرشباف ماهریان " روز چهارشنبه در پانزدهمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی بیمه و توسعه که با موضوع عملیاتی کردن طرح تحول در صنعت بیمه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: برنامه استراتژیک بیمه مرکزی در زمره مباحث کلیدی طرح تغییر و تحول و مبنای تحقق اهداف و آرمان های این سازمان به شمار می رود.
وی در ادامه اظهار داشت : برنامه استراتژیک در بیمه مرکزی به ترسیم آینده ای مطلوب در دنیای پر رقابت ، پیچیده و به سرعت در حال تغییر در این عرصه می پردازد.
فرشباف با اشاره یه ضرورت سازوکاری نظام مند در بخش بیمه ، تصریح کرد: ضرورت توجه به سازوکاری پویا و نظام مند در بخش بیمه که قابلیت بهبود مستمر برای تحقق اهداف متعالی سازمان در برنامه ریزی استراتژیک را داشته باشد ، اهمیتی روز افزون دارد.
این مقام مسئول با بیان آنکه ، معمولا تنها ۱۰ درصد از سازمان هایی که برنامه راهبردی تدوین می کنند ،می توانند اهداف خود را عملیاتی کنند ،افزود: این امر به دلیل یکپارچه نبودن استراتژی با نحوه عملیاتی کردن آن می باشد .
وی با بیان انکه با ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی وفرمان ۱۰ ماده ای رئیس جمهوری فصل دیگری در حیات صنعت بیمه آغاز شده است ، اظهار داشت ، بر همین اساس تنظیم ، تعمیم و هدایت بیمه گذاران از ماموریت های جدید بیمه مرکزی است .
فرشباف در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که صنعت بیمه کشور دارای چالش های متعددی می باشد ، ضروری است تحول و گسترش صنعت را در دستور کار قرار دهیم .
رئیس کل بیمه مرکزی گفت : در حالی که ایران دارای رتبه هفدهم در تولید ناخالص داخلی در جهان است ، اما در بخش صنعت بیمه هنوز ضعیف است .
وی سپس اصلاح ساختار بیمه مرکزی را از کلیدی ترین راهکارها برای بهبود صنعت بیمه دانست و گفت : این امر سبب شده تا بیمه مرکزی برنامه هایی را برای اصلاح ساختار خودعملی کند.
این مقام مسئول سپس در خصوص چالش های صنعت بیمه در کشور نیز گفت : ۶۰در صد از پرتفوی صنعت بیمه کشور مربوط به خودرو است و سایر بخش ها نقش چندانی در صنعت بیمه ندارند.
وی در پایان گفت : برای اجرایی شدن برنامه های بیمه مرکزی ، شورای راهبری در بیمه مرکزی در حال ساماندهی است و ستاد تخصصی آن نیز در حال شکل گیری می باشد .
    
   
 خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)